Kedy hľadať kouča

Vtedy, keď cítime, že niečo nie je v poriadku, že by sme mali niečo zmeniť, uchopiť alebo pomenovať určité prvky, avšak nevieme, čo presne.

Nedostatok uvedomenia spolu s našimi evolúciou zdedenými "primitívnymi" túžbami, nás robí náchylnými k pasívnym aktivitám alebo mentálnym modelom "rýchlych výsledkov", ktoré nám dávajú pocit kontroly alebo rýchleho úspechu. Môžu nás však držať zaseknutých v správaní, vierach a postojoch, ktoré sú pri koreni prekážok, ktoré sa snažíme prekonať.

Bez odborného vedenia môže hľadanie správnych odpovedí zabrať veľa drahocenného času a stať sa veľmi nákladným pokusom a omylom (emocionálne aj finančne) .

Pre koho je vhodný

Pre tých, ktorí čelia výzve alebo zmene v osobnom alebo pracovnom živote. Zamýšľajú sa, hľadajú nové riešenia, svieže myslenie, idú na hranu a chcú odhaľovať miesta, ktoré ich brzdia v napredovaní po novom. Chcú sa rozhodovať múdro. Občas tomu hovorím aj "dohodnúť sa sám so sebou" spôsobom Win-Win, výhra-výhra. Rozhodnutia, ktoré dlhodobo neľutujeme.

Všetci máme predispozíciu odolávať zmenám - najmä osobným. 

Čo nám v skutočnosti bráni v zmene, sú slepé škvrny, ktoré nám neumožnia na sebe vidieť veci, ktoré by sme zrejme ľahko videli na iných. Univerzálny fenomén, ktorý ovplyvňuje nás všetkých.

Cesta vyžaduje, aby sme objavovali a integrovali aj niektoré podvedomé časti svojej osobnosti. Proces, ktorý si vyžaduje určité zameranie a odhodlanie. Predovšetkým však odvahu a ochotu vykročiť .

Takže koučing je vhodný pre každého, kto skutočne hľadá riešenie a je odvážny a ochotný vykročiť - urobiť prvý krok.

Koučing je katalyzátor zmeny

je to skúsenosť, nie produkt

Život sa niekedy javí komplikovaný, preto zo strachu váhame urobiť ďalší krok, alebo jednoducho len nevieme ako.

Vždy máme k dispozícii viac možností ako si uvedomujeme.