Mgr. Zuzka Slámková

Dobrý deň, 

ďakujem za návštevu stránky.

Konzultujem, trénujem a koučujem už viac ako 20 rokov. 
Zameriavam sa na témy, ktoré sú pre klienta stredobodom pozornosti, s hĺbkou a zmyslom pre detail, niekedy aj s humorom, pričom skutočne verím, že v ťažkých  výzvach sa skrývajú príležitosti veľkého posunu. Sama som prešla zložitým obdobím, ktoré zasiahlo všetky oblasti môjho života. Pomohol mi kouč svojimi citlivými no zároveň silnými otázkami.
Integrácia zmien môže byť náročná, no nie nemožná. Som integratívny kouč. Každého jednotlivca vnímam ako celok. 

Sprevádzam tých, ktorí čelia výzve alebo zmene a sú ochotní sa zamýšľať, hľadať nové riešenia, svieže myslenie, ísť na hranu a chcú odhaľovať miesta, ktoré ich brzdia v myslení alebo konaní po novom. Chcú sa rozhodovať múdro. Občas tomu hovorím aj "dohodnúť sa sám so sebou" alebo s niekým ďalším, s tímom, so skupinou ktorej sme súčasťou spôsobom Win-Win, výhra-výhra. Rozhodnutia, ktoré neľutujeme.

To, čo ma odlišuje, je moja snaha porozumieť výzvam, ktorým čelíme v dnešnom rušnom, nadmerne stimulovanom, informáciami zaplavenom a rýchlymi zmenami ovplyvnenom svete.

Čerpám z vlastných skúseností a zo skúseností klientov s ktorými som pracovala a som za nesmierne vďačná. A aj filozofie, ktorá je mojou vášňou, matkou múdrosti a koreňom každej vedy. Občas načrem aj z psychológie.

Som členom celosvetovej organizácie koučov ICF aj lokálnej Slovenskej pobočky ICF.

Moje hobby :-)

Som tu, aby som vás podporovala na vašej ceste, prijať rozhodnutia, ktoré nebudete ľutovať.

Obľúbené citáty

"Jednou z najkrajších kompenzácií tohto života je, že nikto sa nemôže úprimne pokúsiť pomôcť druhému bez toho, aby pomohol aj sám sebe ... Slúžte a budete obsluhovaní."  Ralph Waldo Emerson (americký filozof a spisovateľ 1803 - 1882)

" Všetko plynie, nič netrvá." Herakleitos (Pred Sokratovská filozofia r.540 pred Kristom)

" Nie my máme reč ale reč má nás." Martin Heidegger (nemecký filozof r.1889-1976)

"Keď už nie sme schopní zmeniť situáciu - sme vyzvaní, aby sme zmenili sami seba."  Viktor E. Frankl (Rakúsky filozof a psychológ 1905-1997)

"Nemôžeme nič zmeniť, pokiaľ to neprijmeme."  Carl Gustav Jung, (švajčiarky psychiater 1875-1961)

"Jedinou službou, ktorú ti priateľ môže skutočne poskytnúť, je zachovať si svoju odvahu a podržať ti zrkadlo, v ktorom vidíš ušľachtilý obraz seba samého." George Bernard Shaw (anglický dramatik a esejista 1856-1950)